Jednym z założycieli Związku Zawodowego "Solidarność" w Elektrowni Turów, oraz jego pierwszym przywódcą był Henryk Maćkowiak. Kolejnym przewodniczącym został wybrany Eugeniusz Jaroszewski. Przywództwo z jego rąk przejął Lucjan Krysmalski, który tę funkcję pełnił do 2014r, kiedy to na przewodniczącego wybrany został Marek Stecyk.

     Kolejny, szósty rajd rowerowy pod pomnik Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Działoszynie, którego jesteśmy współsponsorem mamy za sobą. A oto relacja z imprezy...

10a

Relacja

     Członkowie „Bog – Tur”, tradycyjnie kończą sezon rowerowy, organizując już po raz VI rajd rowerowy pod pomnik Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, koło kościoła w Działoszynie, gdzie Ks. Jerzy miał mszę prymicyjną. 32 drugą wycieczkę w sezonie 2017, zaplanowaliśmy w przeddzień męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego. Wyjazd dużej 32 osobowej grupy miłośników jazdy na rowerze, tradycyjnie spod U M i G w ciepłą (jak na tą porę roku) sobotę 14-10-2017. Jedziemy przez Czechy tj. Heřmanice, Kunratice do Višňovej gdzie część grupy, pojechała na skróty, „zieloną” granicą przez nieistniejącą wioskę Wigańcice i dalej przez Wyszków do Działoszyna. Pozostali (liczniejsi) pojechali serpentyną do Andělki i szutrową ścieżką rowerową  wjechaliśmy do Polski. Jedziemy przez Lutogniewice, Krzewinę, Bratków do kościoła w Działoszynie. Wspólnie z Ks. Proboszczem, odmówiliśmy modlitwę ku czci Ks. Jerzego Popiełuszki a następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Ks. Jerzego, który został postawiony 6 lat temu, koło kościoła. Na pamiątkę tego rajdu, wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe broszki i wlepki, również i Ks. Proboszcz je otrzymał. Wracamy do Bogatyni grupkami dla naszego bezpieczeństwa, jako iż jedziemy główną drogą, w sumie przejechaliśmy ponad 40 km.

     Serdeczne podziękowania sponsorom, związkom zawodowym: NSZZ „Solidarność” KWB „Turów”, NSZZ „Solidarność” EL „Turów”, ZZ PET EL „Turów”, NSZZ „Solidarność-80” KWB „Turów”.  W naszym rajdzie jak co roku, uczestniczył vice-przewodniczący NSZZ „Solidarność-80” Piotr Kubiś, DZIĘKUJEMY. 

     Również duże podziękowania, organizatorom VI Rajdu tj. Stanisławowi Turczyńskiemu, Urszuli Gizie, Eugeniuszowi Kubicy, Renacie Czarnojańczyki i wielu, wielu innym.Do zobaczenia na trasach rowerowych w sezonie 2018.

Relacja: Sławomir Kałka

Zdjęcia: Janusz Baranowski

Zdjęcia w galerii >>