Jednym z założycieli Związku Zawodowego "Solidarność" w Elektrowni Turów, oraz jego pierwszym przywódcą był Henryk Maćkowiak. Kolejnym przewodniczącym został wybrany Eugeniusz Jaroszewski. Przywództwo z jego rąk przejął Lucjan Krysmalski, który tę funkcję pełnił do 2014r, kiedy to na przewodniczącego wybrany został Marek Stecyk.

01 

    W ubiegły piątek 8 września, odbyła się w Elektrowni Turów w Bogatyni, akademia z okazji Dnia Energetyka. W tym roku świętowanie tego dnia zbiegło się z jubileuszem 55-lecia powstania naszego zakładu. W uroczystości wzięło udział wielu dostojnych gości, wśród nich - Minister Marzena Machałek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji oraz wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. W ten szczególny dla pracowników naszego zakładu dzień, przybyli także świętować z nami przedstawiciele władz samorządowych, uczelni, służb mundurowych, spółek i firm uczestniczących w inwestycjach, oraz władze Grupy Kapitałowej PGE na czele z wiceprezesem zarządu ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej - Pawłem Śliwą oraz prezesem zarządu PGE GiEK - Sławomirem Zawadą i wiceprezesem zarządu ds. wydobycia PGE GiEK Stanisławem Żukiem.

Uroczysta akademia była okazją do wręczenia wyróżniającym się pracownikom państwowych, oraz branżowych odznaczeń. Honorową odznaką "Zasłużony dla Elektrowni Turów" odznaczono natomiast tych, którzy nie będąc pracownikami naszego zakładu, w znaczący sposób przyczyniają się do funkcjonowania i rozwoju Elektrowni Turów.

Złotym medalem "Za długoletnią służbę" uhonorowano 47 pracowników.
Srebrnym medalem "Za długoletnią służbę" 5 pracowników
Brązowy medal "Za długoletnią służbę" otrzymała 1osoba
7 osób otrzymało resortową odznakę "Za Zasługi dla Energetyki"
3 osoby otrzymały odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej"
47 pracowników uhonorowano odznaką "Zasłużony dla Elektrowni Turów"
Honorową odznakę "Zasłużony dla Elektrowni Turów" otrzymało 14 osób
Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!