Jednym z założycieli Związku Zawodowego "Solidarność" w Elektrowni Turów, oraz jego pierwszym przywódcą był Henryk Maćkowiak. Kolejnym przewodniczącym został wybrany Eugeniusz Jaroszewski. Przywództwo z jego rąk przejął Lucjan Krysmalski, który tę funkcję pełnił do 2014r, kiedy to na przewodniczącego wybrany został Marek Stecyk.

01

     W dniu 3 grudnia 2016 roku, w holu C SP nr 3 w Bogatyni, odbył się drugi turniej tenisa stołowego w ramach Młodzieżowej Ligi Tenisa Stołowego. Turniej ten miał specjalna rangę ponieważ było to uczczenie 35 rocznicy stanu wojennego w Polsce. Sponsorami nagród i poczęstunku były NSZZ Solidarność z KWB Turów oraz NSZZ Solidarność z Elektrowni Turów.
O godzinie 10:00 zawody rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. W kategorii dziewcząt kolejność była następująca : 1m Amelia Burbo, 2m Martyna Kostrzewska, 3m Zuzanna Urbaniak, 4m Anna Listkiewicz.
     Wśród chłopców ze szkół podstawowych wystartowało 12 zawodników. Kolejność na najwyższych miejscach była podobna do pierwszego turnieju. Wygrał po raz kolejny Paweł Koziej, drugi był podobnie Seweryn Najman. Oto kolejność końcowa : … 3m- Adran Piotrowski, 4m - Igor Wydrzyński, 5m- Samuel Benitez, 6m- Klaudiusz Cieniewicz. Pozostałe miejsca można obejrzeć na naszej stronie www.smecz-rackets.pl .
     O godzinie 12:00 miało miejsce uroczyste wręczenie nagród dla zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych, w postaci pucharów oraz strojów sportowych, przez przedstawicieli naszych sponsorów. Była nasz telewizja, były wywiady i zdjęcia. W kolejnej części zawodów do gry przystąpili uczniowie z gimnazjów. Dziewcząt było w sumie 3 więc każda zakończyła zawody z pucharem oto kolejność : 1m Martyna Karadzios, 2m Weronika Szylińska, 3m Julia Jachimowicz.
     Teraz kategoria chłopcy gimnazjum. Oto kolejność : 1m Mateusz Oleksak, 2m Hubert Marczuk, 3m Karol Hantke. Wszyscy trenują w grupie młodzieżowej KS Rackets Bogatynia pod okiem trenera Romana Czarnieckiego.
     Wszyscy uczestnicy otrzymali napoje, słodycze oraz owoce. Najlepsi otrzymali puchary. Wszyscy zawodnicy KS Rackets otrzymali stroje sportowe. Sponsorem tych nagród i poczęstunku były NSZZ Solidarność z KWB Turów oraz z Elektrowni Turów. (S.N.)

Zdjęcia w galerii >>