Jednym z założycieli Związku Zawodowego "Solidarność" w Elektrowni Turów, oraz jego pierwszym przywódcą był Henryk Maćkowiak. Kolejnym przewodniczącym został wybrany Eugeniusz Jaroszewski. Przywództwo z jego rąk przejął Lucjan Krysmalski, który tę funkcję pełnił do 2014r, kiedy to na przewodniczącego wybrany został Marek Stecyk.


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/elturow/domains/solidarnoscelturow.pl/public_html/modules/mod_hot_newsflash/tmpl/default.php on line 20

Start

Pikieta Dolnośląskich Pracowników Stacji Sanitarno Epidemiologicznych

01Dzisiaj we Wrocławiu pod Urzędem Wojewódzkim Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Inspekcji Sanitarnej Dolnego Śląska, zorganizował pikietę protestacyjną! Powodem zorganizowania pikiety była dramatyczna sytuacja finansowa pracowników SANEPIDU, oraz ich bezsilność i brak nadziei na doprowadzenie do kompromisu w rozmowach, jakie od wielu miesięcy prowadzą z pracodawcami w ramach prowadzonego sporu zbiorowego! Od wielu lat ta grupa zawodowa otrzymuje jedne z najniższych wynagrodzeń wśród pracowników podległych rządowi i samorządom. W związku z apelem od Przewodniczącego Regionu o solidarnościowe wsparcie, na wrocławską pikietę udał się przewodniczący Marek Stecyk i wiceprzewodniczący Jacek Kuciński. (J.K.)

Zdjęcia w galerii >>