Jednym z założycieli Związku Zawodowego "Solidarność" w Elektrowni Turów, oraz jego pierwszym przywódcą był Henryk Maćkowiak. Kolejnym przewodniczącym został wybrany Eugeniusz Jaroszewski. Przywództwo z jego rąk przejął Lucjan Krysmalski, który tę funkcję pełnił do 2014r, kiedy to na przewodniczącego wybrany został Marek Stecyk.


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/elturow/domains/solidarnoscelturow.pl/public_html/modules/mod_hot_newsflash/tmpl/default.php on line 20

Start

45 rocznica mszy prymicyjnej bł. ks Jerzego Popiełuszko

01

     11.06.2017r. o godz. 10.30 w kościele św. Bartłomieja w Działoszynie, odbyła się uroczysta msza, upamiętniająca czterdziestą piątą rocznicę odprawienia przez Księdza Jerzego Popiełuszkę swojej mszy prymicyjnej. Po zakończeniu mszy, wszyscy uczestnicy tradycyjnie udali się pod pomnik bł. ks. Jerzego, gdzie złożono wieńce i kwiaty, oraz wysłuchano uroczystych przemówień nawiązujących do życia i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego.
     Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” przy Elektrowni Turów, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu mającym na celu zachowanie pamięci o zamordowanym przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19.10.1984 roku Księdzu Jerzym Popiełuszko.

Zdjęcia w galerii >>